SCHNEIDER C163MA150 Motor Protection
Brand: Schneider
Model number:C163MA150
Colour:new                                    Warranty: 12 months
Lead Time:3-day working day   Country of origin: France
Price: Please contact us         Product weight:0.5kg
Category: SKU: C163MA150 Brand:
Description
1. Product Detailed Description
Schneider’s motor protection devices typically fall into two categories:
2. Typical Technical Parameters
Specifications for the popular TeSys GV2ME and LRD series:
Parameter TeSys GV2 (Circuit Breaker) TeSys LRD (Overload Relay)
Rated Operational Voltage ($U_e$) Up to 690 V AC Up to 690 V AC
Thermal Setting Range ($I_r$) 0.1 A to 32 A (standard) 0.1 A to 150 A
Tripping Class Class 10 / 20 Class 10A / 20