SCHNEIDER 40XBP00600 Motion Control
Brand: Schneider
Model number:40XBP00600
Colour:new                                    Warranty: 12 months
Lead Time:3-day working day   Country of origin: France
Price: Please contact us         Product weight:0.5kg
Category: SKU: 40XBP00600 Brand:
Description
1. Product Detailed Description
Schneider Motion Control solutions consist of three core components:
2. Key Product Parameters (Typical Lexium 32/52 Series)
Parameter Specification Range
Voltage Supply 115 V to 480 V AC (Single or Three-phase)
Power Range 0.15 kW to 11 kW (up to 40 kW in specialized ranges)